Seminar homse linnaruumi jaoks

Meil oli suurim hea meel võõrustada soome sõpru meie hiljuti avatud showroomis Peetris. Meie sõbrad on maastikuarhitektid erinevatest maastikuarhitektuuribüroodest, kes tulid meile ühes põnevas disainitöötoas appi. Selle disainitöötoa mõte oli kaardistada rohkem ideid, kuidas muuta linnaruum paremini kasutatavaks ja mugavamaks ning kuidas tekitada mitmekülgsemat väärtust avalikku ruumi. Seda kõike selliselt, et linna ühisruumid tekitaksid kasutajatele rohkem võimalusi ning looks tähendust ja kuuluvust. Töötoa arutelud, kaardistamine ja visandid rõhutasid inimkäitumist selle keskmes püüdega muuta avaliku ruumi loomises mõningast arutluskäigu status quo’d, mis tegelikult toetaks tänapäeva suurlinnaühiskonna elanike vajadusi.

Protsessi juhendas ja kureeris Martin Pärn, kes on meie pikaajalise disainipartneri iseasi juhtfiguur.

Päeva lõpetas kõige intrigeerivam seminariettekanne, mille pidas Kristiina Kupper sellest, kuidas Tallinna linn on olnud ehitusel teedrajav haljastuse inventeerimise meetodi ja asendusistutussüsteemiga. Kindlasti väärtuslik süsteemne lähenemine tulevikule, sest me kõik hindame meeldivat elamiskõlblikkust enda linnades tulevikus. Kuna tegemist on üsna unikaalse viisiga läheneda linna haljastusele ja ehitusele, tekitas see meie Soome sõprades ka kogu ülejäänud õhtuks viljakaid lisaarutelusid erinevatel teemadel.

 

Eelkõige saame olla õnnelikud selle üle, et selles loomeprotsessis sai kokku palju huvitavaid arusaamu erinevate huvigruppide praegustest käitumismustritest, mis aitavad kaasa meie tulevaste linnade loomisele. Mõtteainet ja materjali uute toredate ideede sünteesimiseks homsete linnaväljakute sisustamiseks jätkub meil mõneks ajaks.

Samuti saime esitleda paljusid meie uusimaid tooteid, mida me ei ole peale viimaste aastate Covidi piiranguid Soome turule lansseerinud. Tänu mitmekülgsusele, uut tüüpi kasutusstsenaariumidele ja isegi mittemateriaalsele tootetunnetusele kasutaja jaoks võeti uudsed tooted meie külaliste poolt hästi vastu.

Sume istumis- ja lauakombinatsioon võimaldab paindlikumat ja lõbusamat istumis- ja kasutusolukorda – Sume üllatab oma olemuse ja pakutavaga. Iste on painduv ja võimaldab aktiivsemat kasutamist. Istu, toetu, kiiku või õõtsu – ole täpselt nii, nagu soovid.

#Sume

Veeri istme ja lambi kombinatsioon toob seinapealse tüpoloogia ja kinnituse paigaldamisesse seninägematu esteetika ja nutikuse. Istmesse integreeritud valgusti edastab soojust ja tuttavlikkust, mis tõmbab kasutaja parginurka nautima, nagu oleksid oma isikliku elutoa seadistusega harjunud.

#Veer

Meie Exterys, usume, et kasutajale keskendumine ning uute käitumismustrite ja võimaluste edendamine on tee tulevase linnaelu elavdamiseks ning meie uusimad tooted on sammud just selle suuna poole.

Oleme kindlad, et toimunud seminar ei jää viimaseks omataoliseks sündmuseks, sest lisaks valdkonna siseste suhete hoidmisele oli kõigile osalejatele mitmeid väärtuslikke õppimis- ja tunnustamishetki.